O mnie

O mnie

Witajcie!

Urodziłem się w sierpniu 1987 roku, w którym to moja Mamka dała mi na imię Mateusz. Moja rodzina nigdy nie była związana z żaglami. Któregoś razu, jak miałem 13 lat, na żagle zabrał mnie mój przyszywany wuj - kolega ze szkoły mojej mamy. Pojechaliśmy wtedy do Funki, gdzie zwodowana była jego łajba klasy Conrad. Był to mój pierwszy wypad na żagle. Od tamtej pory, raz na jakiś czas wracam do tego pięknego sportu, uczestnicząc raczej jako załoga w różnych rejsach śródziemnomorskich. Kiedyś nawet udało mi się pożeglować po Bałtyku - wuj Adam zabrał mnie wtedy na parodniowy rejs po Zatoce Gdańskiej, który - w sumie przez przypadek - skończył się żeglarstwem na otwartym morzu.

W roku 2015 byłem pierwszy raz na Mazurach, razem z moją najukochańszą żoną i najlepszymi przyjaciółmi, dzięki którym zawdzięczam to, co dzisiaj robię. Po powrocie z Mazur zapisałem się w końcu na upragniony kurs żeglarski, zakończony zdanym egzaminem i wydanym patentem. Trafiłem do najlepszej szkoły żeglarskiej na świecie, którą serdecznie wszystkim polecam, do Bydgoskiego Towarzystwa Żeglarskiego. Szkolenie było ciężkie, bo przeprowadzone w upale 35 stopni, dzień w dzień przez 7 dni, od rana do wieczora, no ale pogody się nie zamawia.

Od tamtej pory staram się żeglować kiedy tylko mogę. I na pewno będę to robić tak często, jak to jest tylko możliwe.

Zapraszam do subskrypcji mojego bloga, na którym chciałbym uwiecznić chwile spędzone na wodzie, aby móc kiedyś wrócić do początku...

Chcesz się ze mną podzielić swoją opinią? Wypełnij poniższy formularz lub napisz do mnie na adres [email protected]

Wyślij wiadomość